Święto Dziękczynienia w Warszawie

W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie w niedzielę 2 czerwca odbyło się 12. Święto Dziękczynienia. Przyświecało mu hasło: „Dziękujemy za wielkich pasterzy – Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego”.

Mszę św. poprzedziła procesja z relikwiami bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, która wyruszyła o godz. 8.00 z Placu Piłsudskiego, gdzie w 1979 r. papież Jan Paweł II wypowiedział pamiętne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”. Pielgrzymów pobłogosławił bp Piotr Jarecki, wśród których były nasze siostry z Samarii: Matka Generalna Anuncjata, s. radna Maria, s. Serwia i s. Łucja.

Eucharystii przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz, a koncelebrowali: nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio i kilkunastu członków Episkopatu Polski. Wzięli w niej udział również przedstawiciele parlamentu, rządu, Kancelarii Prezydenta RP i władz samorządowych stolicy. Uroczystość ta wpisała się w obchody 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Ojca Świętego Jana Pawła II.