Spotkanie z Opatem Prymasem Gregorym Polanem OSB w Sant Anselmo 20 listopada 2018 r.

20 listopada 2018 r. miałyśmy to szczęście spotkać się osobiście z Opatem Prymasem Gregorym Polanem OSB w jego kurii w Sant Anselmo. Dzięki życzliwości, zachętom i pośrednictwu o. Bernarda Sawickiego OSB udało się dograć terminy i wydarzyło się piękne spotkanie. Ojciec Opat z zainteresowaniem słuchał naszych opowieści: kim jesteśmy, jakie były nasze początki, kim była Czcigodna Sługa Boża Wincenta Jadwiga Jaroszewska nasza Założycielka i jak wyglądały jej starania o włączenie nowo powstałego Zgromadzenia do Rodziny Benedyktyńskiej. Wróciłyśmy więc do historii sprzed 90 lat…

Nie zabrakło też podzielanie się aktualnym stanem Zgromadzenia, naszą posługą wśród najmniejszych, naszą troską z powodu braku powołań i wynikającymi z tego powodu problemami w prowadzeniu dzieł i w codziennym życiu naszych wspólnot.

Ojciec Opat zapytany o przesłanie dla nas, zwrócił uwagę na to ze potrzebne jest nasze świadectwo radości. Takiej radości, która wypływa z osobistej relacji z Jezusem, ale także tej, która jest owocem przeżywania wspólnoty życia i modlitwy. Ojciec zwrócił uwagę na wartość wspólnej modlitwy liturgicznej, która sprawia w nas nową jakość życia braterskiego – siostrzanego – z tego rodzi się radość. I Tego nam życzył!

Po wspólnym zdjęciu i ciepłym pożegnaniu, z nadzieją na spotkanie w Polsce – zostałyśmy oprowadzone po Instytucie i wzięłyśmy udział w Modlitwie w ciagu dnia – razem z Braćmi – studentami w Sant Anselmo. Miło nam było również zjeść obiad w ogromnym refektarzu, w którym spotykają się wszyscy studenci i profesorowie.

Zobaczcie, jak jest dobrze przebywać razem z braćmi…