94 rocznica powstania Zgromadzenia

Deus caritas est!

5 stycznia 1926 r. młoda Jadwiga Jaroszewska Matka Wincenta podpisuje wstępną umowę o pracę w szpitalu św. Łazarza w Warszawie – na nieistniejącym etacie dozorczyni i jedynie za wyżywienie i kąt do spania… Jak wymowne staje się to wszystko w kontekście Bożego Narodzenia, gdy Jezus urodził się w stajni, przyszedł do najuboższych i najmniej godnych…

Dziś w 94 rocznicę tych wydarzeń stajemy w jedności ze wszystkimi Siostrami –  z każdą wspólnotą w duchu wdzięczności i zawierzenia przyszłości dzieła rozpoczętego przez Matkę Wincentę. Tu, blisko serca Matki przychodzimy jak dzieci… jak córki, by prosić aby ona nas wychowywała dla Boga i dla służby braciom, których Boża Opatrzność nam powierza.   

W rozpoczynającym się czwartym roku nowenny przed stuleciem Zgromadzenia, który przeżywać będziemy pod hasłem cnoty  miłości i ślubu czystości – modlimy się  w sposób szczególny za nasze Zgromadzenie o dar nowych powołań, o duchową odnowę naszego życia, a także  o dar miłości i wierności ślubom czystości, byśmy każdego dnia coraz bardziej realizowały wezwanie do bycia siostrą, oblubienicą i matką.

Miłość prawdziwa jest wierna, zdecydowana i rozumna, a wszystko co w niej jest, wszystkie uczucia przez wolę kierowane: która wyraża, że należymy do Pana Boga, Jemu ufamy, Jemu wierzymy, a wszystko inne użytkujemy jako drogę czasową dla zdobycia Pana Boga i osiągnięcia wieczności, jaką nam przeznacza. Ludzie, otoczenie, cały świat są po to, żebyśmy miały sposobność świadczyć komuś naszą miłość ku Panu Bogu.