Pierwsza profesja s. Klary 2 luty 2017 r.

W święto Ofiarowania Pańskiego, przypadającą na dzień 2 lutego, nadszedł wyczekiwany dla mnie moment, kiedy to mogłam oddać w pełni całą siebie Panu Bogu poprzez złożenie pierwszej profesji zakonnej.

Uroczystość rozpoczęła się Eucharystią o godz. 11.00, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Marek Szymula. W koncelebrze brali udział ks. kapelan Wojciech Miliszkiewicz i ks. Krystian Strycharski. Przybyła także zaproszona najbliższa rodzina oraz nasze siostry.

Po homilii dokonał się jeden z najważniejszych momentów, kiedy wypowiedziałam moje tak, moją wiarę, moje oddanie w czystości, ubóstwie i  posłuszeństwie i choć tylko na rok jeden, to pragnieniem serca – aż do końca życia. Od tej pory już nie należę do siebie, ale do Chrystusa. Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że to była jedynie deklaracja, lecz dla mnie to coś więcej niż słowa, bo teraz bierze się odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za zbawienie powierzonych mi dusz. Wierzę jednak, że z łaską Bożą będę mogła tego dokonać w codzienności, tej zwyczajnej, kiedy emocje już opadną, a zostanie jedynie możliwość czystej ofiary, miłości, daru z siebie…

Wymownym dla mnie znakiem była procesja z darami, w której niosłam do ołtarza hostię, mającą za kilka chwil stać się przemienioną, konsekrowaną, żywym Ciałem Chrystusa, tym, które zostało Wcielone. Obym ja potrafiła być takim znakiem żywej obecności Słowa Wcielonego wszędzie tam, gdzie z woli Bożej będzie mi dane być.

Dziękuję przede wszystkim Bogu za życie i łaskę powołania, Rodzicom i Babci za miłość, przekazanie wiary i wychowanie, a także Matce Generalnej wraz ze wszystkimi Siostrami Zgromadzenia – za przyjęcie mnie do tej rodziny zakonnej.

s. Klara Monika Siwiec